Gabriela Šolcová
Dénešova 37
040 11 Košice
 
info@holidaycharter.sk
mob.: +421 903 629 910
 
Pronájem lodí na Kapverdských ostrovech, více…

Romantická dovolená na palubě plnoplachetníku, více…

Výber optimálnej lode? - Zapeklitá vec.
 
Výber lode, na ktorej sa rozhodnete so svojou rodinou, či priateľmi stráviť dovolenku, nie je vždy jednoduchou záležitostťou. Vždy ju ovplyvňuje niekoľko  faktorov, ktoré pôsobiaí proti sebe.
 
Dĺžka lode obecne.
Loď  by mala byť aspoň tak  veľká, aby  som sa vo vnútri  lode mohol vzpriamene postaviť. Pokiaľ  som extrémne vysoký a budem  predpokladať,  že vo vnútri lode budem tráviť minimum času, je možné túto požiadavku oželieť.  Obecne platí, že čím dlhšia loď, tým väčší komfort a tým lepšie sa loď chová pri plavbe za nepriaznivého počasia. Poplatky v marínach se však platia podľa dĺžky lode, takže za väčšiu loď  proste viac zaplatím. Vždy to záleží na konkrétnom mieste a lode. U väčších lodí, pokiaľ je vybavená prívesným motorom na čln, nie je problém zostať stáť  "na rejdě" - pred prístavom na kotve a na pevninu zájsť člnom.
Ďalším faktom je, že dlhšia loď sa horšie ovláda a vyžaduje skúsenejšieho kapitána.
 
 
Odkiaľ začať?
Sformulovať požiadavku na loď. Najskôr  zahrnúť údaje, ktoré musia byť bezpodmienečne splnené - to je  väčšinou počet ľudí, lokalita a termín. Potom si môžem  zvoliť typ lode s jedným, alebo dvoma  náhradnými variantami a túto požiadavku  nám odošlite na náš mail info@holidaycharter.sk a my sa Vám ozveme s ponukou konkrétnych lodí.
 
Copyright 2005© Myšák