Gabriela Šolcová
Dénešova 37
040 11 Košice
 
info@holidaycharter.sk
mob.: +421 903 629 910
 
Pronájem lodí na Kapverdských ostrovech, více…

Romantická dovolená na palubě plnoplachetníku, více…

Výber lokality
 
Taliansko - príjemní ľudia (čím viac k juhu, tým sú ľudia úprimnejší), dlhšia sezóna (Sicília a juh Sardinie), vynikajúce jedlo a víno.

Chorvátsko - stovky ostrovčekov, tisíce zátok,  to všetko ešte naviac pomerne dobre prístupné autom a aspoň čiastočná možnosť dohovoriť sa s domorodcami slovensky... Nevýhody sú ale tak evidentné - vyššie ceny než v neďalekom Grécku. Niektorí Chorváti sa bohužiaľ neustále chovajú ako " nestidatí bandité" a v letných mesiacoch  je "preľudneno".

Grécko - podobne ako Taliansko - úžasní ľudia, krajina nabitá históriou, pôvabné taverny a skvostné víno, to všetko  za veľmi rozumnú cenu.

Francúzsko  - pokiaľ túžite zdokonaliť svoju francúžštinu , vyberte si Bormes. Francúzske syry, víno a pečivo... na tom sa dá týždeň vydržať.

Turecko - úchvatné more, opäť vzhľadom k južnejšej polohe, o poznanie dlhšia sezóna ako v Chorvátsku. Pokiaľ máte priateľku blondínku, nechajte ju radšej doma, alebo ju aspoň nespúšťajte z očí. Turci sú zlatí ľudia,  nesmejú však cítiť ženu...
 
Karibské more - najstabilnejšie veterné podmienky predurčujúce túto oblasť k tomu, aby bola jachtárskym rajom. Výstup na sopku s okúzľujúcim pohľadom na okolité skupinky ostrovov,  "houpavé raege", karibský rum, langusty, ostré tóny "steel band" alebo opustená piesočnatá pláž s kokosovou palmou poskytujúcou  potrebný tieň.... Útržky toho, čo sa Vám nenávratne vryje do pamäte.

Polynézia - tyrkysové lagúny Vás ohromia svojou farbou. Pokľudný  životný štýl Polynézanov Vás okamžite prinúti spomaliť svoj vnútorný nepokoj a vychutnať si túto dovolenku v kľude. Výstupy na vrcholky ostrovčekov s výhľadom na lagúnu, čerstvé ananásy, čierne perly, Polynézanky.... mám pokračovať?

Cabo Verde - "Ostrovy zeleného mysu", ako sa aj nazývajú slovensky. Nejako takto vyzerali Kanárske ostrovy pred štyridsiatimi rokmi. Republika Cabo Verde sa radí medzi najchudobnejšie zeme sveta, ale aj cez to, alebo  práve preto stoja za návštevu. Tu nie sú maríny, nie sú tu desiatky charterových spoločnosť s tisíckami lodí. Je tu iba  jedna spoločnosť vlastniaca tri staršie lode, ktoré sú však skvostne udržiavané. V posledných rokoch putujú obrovské investície a kapitálu na rozvoj turistiky. Pokiaľ chcete zažiť  Kapverdské ostrovy ešte nepoznamenané turistickým ruchom, neváhajte.
 
 
Copyright 2005© Myšák